İnsanlar Neden iPhone Tercih Ediyor?

İnsanlar Neden iPhone Tercih Ediyor?
Strategy Analytics, 2017'nin ikinci çeyrek satış sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre iPhone 7 ve hemen ardından iPhone 7 Plus, dünyanın en popüler akıllı telefon modelleri. iPhone 7, global akıllı telefon sevkiyatında %16,9 ile ilk sırada yer alırken, ikinci sırada %15.1 ile iPhone 7 Plus geliyor. Peki insanlar neden iPhone'u bu kadar tercih ediyor? Bir önceki gün yaptığımız ''2017 yılının En İyi Telefonları'' listesinde hiçbir iPhone modeli yoktu. O yazıya da buradan, buradan hatta buradan bile ulaşabilirsiniz. Birçok konuda ondan daha üstün telefonlar varken neden hala iPhone 7 satış rekorları kırıyor? Hadi birkaç maddede özetleyelim.

İnsanların iPhone Tercih Etmesi İçin 5 Sebep:

1- Tasarım

Bazı istisnalar dışında android telefonlar genelde plastik gövdelere sahiptir. iPhone'lar ise metal gövdelere sahiptir ki bence bu telefona çok daha kaliteli bir görünüş sağlıyor. iPhone'lar genelde sade ama şık tasarımlarla ön plana çıkar.  

2-Uygulama Marketi

App Store, androidin Google Play Store'una karşın daha kullanışlı bir uygulama mağazası. Ve popüler uygulamaların çoğu her iki platformda da bulunur ancak birçok oyun ve uygulama yine de öncelikli olarak App Store'a geliyor. Ayrıca Apple’ın App Store’a daha fazla ilgi gösteriyor. Öyle ki 2016 yılında uygulama mağazasından sadece kötü veya terk edilmiş 47.300’den fazla uygulama kaldırıldı.  

3-Yazılımınız Her Zaman Daha Güncel!

Apple gibi Google’da her yıl bir kez Android işletim sisteminin yeni bir sürümünü tanıtır ancak, yeni sürümü sadece en yeni telefonlar kullanabilir. Android güncellemelerinin tüm cihazlara ulaşması aylar hatta yıllar alıyor. Bir Android telefonu satın aldıktan 18 ay sonra yeni yazılım güncellemeleri için yeni bir Android akıllı telefonu almanız gerekebilir. Apple ise iPhone güncellemelerini üç yıllık cihazlara kadar sunuyor. Mesela iPhone 4’lerde iOS 9 desteği sunuldu. iOS 10 ise iPhone 5 için kullanılabilir

4-iPhone Araç-Gereçleri Çok Daha Kullanışlı

Apple, iPhone’u şarj etmek ve senkronize etmek için lightning kablosunu kullanıyor. Lightning, çoğu Android telefonun şarj etmek ve senkronize etmek için kullandığı Micro USB kablosuna göre çok daha iyi. Ve Lightning'in üst veya alt kısmı olmadığı için şarj aletini yanlış takma gibi bir sorun ortadan kalkıyor. Bu hem kullanıcıya kolaylık sağlıyor hem de şarj girişlerinin çabuk bozulmasını engelliyor. Eğer müzik dinlemeyi seviyorsanız ve ne dinlediğinizi sürekli kontrol etmeniz gerekiyorsa, iPhone’un kulaklıklar kontrol noktasında daha avantajlıdır. Standart iPhone kulaklıkları ve çoğu üçüncü taraf ürünü, bir parçayı oynatabilir, duraklatabilir, ileri-geri sardırabilir. iPhone kullanıcıları ayrıca ses açma ve kapatma düğmeleri sayesinde telefonu ellerine almadan ses seviyesini kontrol edebilir. Apple, kullanıcıların telefon görüşmesi yapabilmesi ve diğer etkinlikleri gerçekleştirebilmesi için iPhone kulaklıklarından ''Siri''yi açabilmelerini sağlamıştır.  

5-Apple Store Müşteri Desteği

Android cihazlarda sorunlarınız için aldığınız firmaya ve taşıyıcıya göre çeşitli yerlere başvurmanız gerekiyor. Ancak iPhone’da herhangi bir sorun olduğu zaman veya nasıl kullanacağınız bilemediğinizde sadece Apple Store’lara müracaat ediyorsunuz. Bir şeyler ters giderse ihtiyacınızı Apple Store’dan daha iyi giderecek bir yardım servisi yoktur. Bir Apple Store’daki müşteri desteği, çoğu zaman Android üreticilerinin telefonda ya da özel mağazalarda sağlayabileceği destekten bir, iki belki de 3 adım ileridedir.   Bunlar iPhone'u diğer telefonlardan üstün tutan nedenler. Peki Android kullananlar aptal mı? Tabiki de değil, Android'in de iPhone'dan üstün tarafları var. Bunlar hakkında da yakın zamanda bir yazı yayınlayacağız. Bizi takipte kalın!   www.teknogolddepo.com