GTA VI Nasıl Olacak?

GTA VI Nasıl Olacak?
Gelmiş geçmiş en iyi açık dünya oyunlarından biri olan Gta V çıktığı dönemde kırılmadık rekor bırakmamıştı. Kendine özgü hikayesi, 3 farklı ana karakteri ve görev yapısıyla oyuncuların büyük beğenisini toplayan yapım üzerinden 4 sene geçmesine rağmen hala oynanmaya devam ediyor. Peki Gta VI ne zaman çıkacak? Efsane GTA San Andreas, 2004 yılında oyuncuların beğenisine sunulmuştu. 2008 yılında GTA IV, 2013 yılında ise oyun piyasasını alt üst eden GTA V satışa sunuldu. Tarihlere baktığımızda Rockstar’ın 4-5 yılda bir yeni GTA’yı piyasaya sürdüğünü söyleyebiliriz. Yani GTA VI’nın 2018 yılında gelmesi gerekiyor. Fakat bana göre bu imkansız. Çünkü Gta Online hala o kadar çok oynanıyor ki Rockstar bundan oldukça büyük bir gelir elde ediyor. 2018 yılında yeni bir Gta oyunu çıkarmak buradan elde ettiği geliri çok büyük bir oranda düşürecektir. Ayrıca 2018 yılında bir başka efsane oyun Red Dead Redemption'un yeni oyunun çıkacağını biliyoruz. Rockstar'ın bu 2 iddialı oyunu aynı sene çıkarması çok akıllıca olmaz. Bunun yerine biraz daha bekleyip çok daha iyi bir Gta oyunu yapabilirler. Yani yeni Gta oyunu için biraz daha beklememiz gerekiyor. O halde akıllarda kalan diğer sorulara geçelim:

GTA VI Nerede Geçecek?

Henüz GTA VI’nın haritası hakkında resmi bir açıklamaya sahip değiliz. Fakat bazı söylentiler oyunun 1999 yılında piyasaya çıkan Grand Theft Auto: Londra 1969 gibi Londra’ya dönüş yapabileceğini belirtiyor. Ama bana kalırsa bu iddiaların gerçek olma ihtimali çok düşük. Çünkü Gta oyunlarının yaptığı en iyi şeylerden biri Amerikan kültürünü eleştirmeye dayalı hikayeleri. Ve eğer oyun İngiltere'de geçecek ise oyununun tarzı bambaşka olabilir. Bazı raporlar, Rockstar’ın tüm Amerika’yı kapsayan bir harita geliştirdiğini söylüyor. Öyle olmasa bile şirketin GTA VI’da daha önce görülmemiş büyüklükte ve gerçeklikte bir harita sunacağına eminiz. Rockstar bunca senenin ardından bizi şaşırtmak için böyle bir şey yapabilir.

GTA VI'da Nasıl Karakterler Olacak?

Gta V'de 3 farklı ana karakter ile biz oyuncuları oldukça şaşırtan Rockstar'ın Gta VI'nın ana karakteri konusunda yine böyle bir seçim yapacağını düşünmüyorum. Gta V'de bu olaya çok coşmuştuk ama bunun sebebi hem birden fazla oynanabilir ana karakterli oyunların çok olamaması ve Gta V'in de bu işi çok iyi yapmasıydı. Gta VI'da yine böyle bir şey yaparlarsa Gta V'deki etkiyi yaratabileceğini sanmıyorum. Onun dışında ana karakter hakkında daha farklı bir yol izleyebilirler. Mesela bir kadın! Bence Gta VI, ilk kez bir kadın karakter ile oynama imkanı sunabilir. Rockstar’ın kurucusu Sam Houser, 2013 yılında The Guardian’a verdiği röportajda oyuna bir kadın karakter eklemenin her zaman akıllarında olduğunu, fakat Gta V’de bunu düşünmediklerini söylemişti.

Peki Genel Olarak GTA VI Nasıl Olacak?

Gta V’in ilk tanıtım videosu izleyenlerin ağzını açık bırakmıştı. Çıkışının ardından 4 yıl geçmesine rağmen hala oyunun, piyasasın çıtasını belirleyen oyun olduğunu söyleyebiliriz. Şirketin ve oyuncuların Gta VI’dan da beklentisi de farklı değil. Bu nedenle GTA VI muhtemelen gördüğümüz en iyi kurgu ve grafiklere sahip oyun olacak. Bazı söylentiler GTA VI’nın VR desteği ile gelebileceğini söylüyor. Fakat modlar ve hileler gibi sorunlar nedeni ile bunun gerçekleşmesi biraz zor. Maalesef şu an Gta VI’nın nasıl görüneceğine dair hiçbir bilgimiz yok. İlerleyen günlerde gelecek olan gelişmeleri size bildirmeye devam edeceğiz! www.teknogolddepo.com